FIREMNÍ TEAMBUILDINGY

Věděli jste, že společenský tanec má úžasný vliv na několik oblastí v rozvoji a posílení vašeho pracovního kolektivu? Kromě toho, že zažijete zábavu, uděláte také něco pro své tělo, koordinaci, mysl, vůli, vystupování, komunikaci a sebedůvěru.

V posledních letech jsem se kromě tance věnoval také realitnímu byznysu a působil jako manažer v jedné z největších realitních kanceláří v České republice. Pár teambuildingů jsem zažil a všiml jsem si, že některé jsou efektivní z hlediska rozvoje skupiny a některé jen „alkoholová ztráta času“.

Hned mě napadlo, že tanec je ideální aktivitou pro kolektivy, kde pracují jak ženy, tak muži. V dnešní době fyzické aktivity napříč celým pracovním trhem ubývá. Většinu času trávíme v autech, kancelářích nebo zasedacích místnostech. Asi není třeba příliš zdůrazňovat, že je to škoda. Ale jakou aktivitu zvolit na teambuildingovou akci, kde jsou muži i ženy, mladší i starší, pohybově zdatní i ti pasivnější? Jednoznačně tanec. Finančně nenáročná aktivita, do níž se může zapojit téměř každý. Díky tanci si zaměstnanci užijí spoustu zábavy a mohou se neustále posouvat dále. Navíc, trocha toho vína k tanci není vůbec na škodu 🙂

Společenský tanec v sobě však skrývá mnohem více než jen zábavu a radost z pohybu. Nepostradatelnou součástí tance je nonverbální komunikace, která tvoří okolo 70% prvního dojmu, který v druhém zanecháte. Tanec vám pomůže naučit se ji lépe poznat a využít. Můžete si být jisti, že tanec neskutečně pomůže vaší psychice – sebedůvěře, slušnosti, schopnosti reagovat a nebát se zkoušet něco, o čem si myslíte, že vám nepůjde. Váš tanec je totiž jen a jen váš. Nikdo jej nemůže měřit ani soudit. Každý z nás je jedinečný. Jednoduše, vše začíná v hlavě, nikoliv v těle. Díky tanci se naučíte chodit vzpřímeně s hlavou vzhůru.

V neposlední řadě, tanec pomáhá překonat bariéru v mezipohlavní komunikaci. Muži a ženy hledají cestu ke správné komunikaci nejen doma, ale i v byznysu a na pracovišti. Tanec je jedním z prostředků k jejímu nalezení.